Aasta innovatsiooniprojekti auhinna võitis OÜ Wenture, kes töötas välja tooteinfosüsteemi ehk PIM-süsteemi, mille kasutusele võtmises nähakse vundamenti ettevõtte edasisele digitaliseerimisele.
PIM-süsteem koondab endasse täiusliku ülevaate toote parameetritest, kogustest (SKU), sertifikaatidest, joonistest, hindadest, visuaalidest ja paljust muust, mis lubab tootjal kogu oma nomenklatuuriga seotud infot lihtsalt hallata, regulaarselt täiendada ja klientidega jagada. Süsteem on paindlik, sest seda saab sünkroniseerida teiste ettevõttes kasutusel olevate tarkvaradega. See põhineb SaaS mudelil, mis võimaldab igaühel oma süsteemi endale ise üles seada ilma väliste konsultantideta.
Wenture PIM (Product Information Management) ehk tooteinfo haldamise süsteem genereerib iga toote kohta reaalajas kättesaadavad digitaalsed tootekaardid, millest võib muidugi teha tavapärased PDF-failid, aga kasutaja võib oma klientidega jagada ka digitaalseid tootekaarte. Nii muutub info liikumine märksa operatiivsemaks.
Tooteinfo kiirelt kättesaadav
Wenture tegevjuht Kaur Tull märgib, et tegelikult on PIM kasutatav kõigis tootmisettevõtetes, tema firma on aga oma süsteemi välja töötades keskendunud ehitusmaterjalide tootjatele. Tema sõnul on PIM-süsteem iseäranis otstarbekas komponentidest koosnevate toodete haldamiseks. Piltlikult öeldes, kui üldiselt teevad ettevõtted tootehaldust mõne äritarkvara abil, kuhu koondatakse laoseis, toodete nomenklatuur, tootedefinitsioonid ja spetsifikatsioon, sertifikaadid jmt ning mille ülesseadmine on töömahukas ja nõuab eraldi personali, siis PIM on spetsiaalne tarkvara ainult toote kohta käiva info jaoks.
PIM avab uksed digimaailma
Wenture tehnoloogiajuht Kaspar Triebstok ütleb, et uudset PIM-süsteemi on lihtne rakendada ja sama lihtne ka kasutada.
„Kasutaja saab ühest kohast kiiresti ja lihtsalt nii visuaalse kui sisulise teabe talle huvi pakkuva toote ja selle komponentide kohta,” kirjeldab Triebstok. Mida keerulisem on toode, mida rohkematest komponentidest see koosneb, seda otstarbekam on PIM-süsteemi kasutamine.” Lisaks eeltoodule on PIM abiks ka toote omahinna kujundamisel.
Juba lähiajal on Wenturel plaanis oma tarkvara hakata ka väljapoole Eesti piire pakkuma, sihikul on esialgu Põhjamaad, Saksamaa ja Suurbritannia.
Loe aasta innovatsiooniprojekt 2024 nominentide kohta siit https://ehitusest.ee/uudis/2024/11/26/aasta-innovatsiooniprojekt-2024-nominendid/.