29. novembril toimub ehitussektori aasta olulisim sündmus: konverents ja auhinnagala, mis kannab nime Ehitus 2024+: „Kas mängus või pingil?”.
Konverentsil võetakse luubi alla Eesti ehitusvaldkonna konkurentsivõime, võrdlusest naaberriikidega saab teada, millised on meie saavutused ning vajakajäämised ning kuidas edasi liikuda.
Auhinnagalal kuulutatakse välja parimad ehituse, inseneeria ja projekteerimise valdkonnas: digiehituse tulevikutegija, aasta noor ehitusinsener, aasta innovatsiooniprojekt, aasta ehitusprojekt, aasta ehitusinsener, aasta ehitaja ja tark tellija. Täna on mitmed konkursid veel avatud: julget kandideerimist!
Konverentsi ja auhinnagala korraldavad Eesti Ehitusinseneride Liit, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Digitaalehituse klaster ning Kliimaministeerium.
Täna on veel avatud konkursid „Aasta innovatsiooniprojekt” ja „Digiehituse tulevikutegija”
Digitaalehituse klaster jagab auhindu kahes kategoorias: „Aasta innovatsiooniprojekt” ning „Digiehituse tulevikutegija”. Nominente saab esitada kuni 31.10.2023.
„Teised sektorid on lõiganud kasu viimaste kümnendite jooksul toimunud innovatsioonidest, ehitussektori produktiivsus aga ei ole märkimisväärselt tõusnud. Digitaalehituse klastri üks eesmärk on arendada kaasaegsete tehnoloogiliste vahendite abil ehitussektorit, et see muutuks kergemini hallatavaks ning efektiivsemaks. „Aasta innovatsiooniprojekti” auhind on ellu kutsutud just selle eesmärgiga,“ selgitavad konkursi korraldajad.
Auhinna nominentideks võib esitada 2023. aastal käitatud projekte, lahendusi ja töömeetodeid, mis paistavad silma innovatsiooni poolest, millest oleks ka teistel eeskuju võtta ning õppida.
Lisaks saab osaleda klastri preemiakonkursil: „Digiehituse tulevikutegija”. Selle konkursi eesmärgiks on tunnustada kõrgkoolide bakalaureuse- ja magistritaseme lõpetanud tudengeid, kes on silma paistnud säravate ideede ja innovaatiliste lahenduste leidmisega ehituse ja ruumiloomega seotud valdkondades. Preemiale suurusega 1000 € saavad kandideerida kõigi kõrgkoolide 2022/23. õppeaasta lõpetajad.
Lisainfo ja kandideerimine: digitaalehitus.ee.
Konkurss Tark Tellija
Lisaks saab kandidaate esitada Targa Tellija preemiale, mida annab välja Kliimaministeeriumi ehituse- ja elamuvaldkonna osakond.
Preemia žürii on kokku pandud ehituse ja ruumiloomevaldkondade erialaliitude ja kõrgkoolide esindajatest.
Konkursi eesmärk on teadvustada, kui oluline on tark tellija selleks, et ehitussektor areneks ja ehituskultuur Eestis tõuseks ning väärtustada tellijaid, kes annavad selleks oma panuse.
Mullu võitsid auhinnad Capital Mill OÜ (erasektor), kelle egiidi all valmis Skyoni büroohoone Tallinnas ning Saaremaa vallavalitsus (avalik sektor), kelle juhtimisel valmisid Kuressaare ja Mustjala päevakeskused.
Targa Tellija nominatsiooni 2023. aasta konkursile saavad esitada ehitussektoris tegutsevad arhitektid, projekteerijad, ehitajad või järelevalve teostajad. Konkursile esitamiseks on oodatud Targa Tellija kandidaadid, kelle objekt on valminud vahemikus 2013.–2023. aasta.
Lisainfo, tingimused ja ankeet: eehitus.ee.
Ehitus 2024+: „Kas mängus või pingil?” programm
09.00 Kogunemine ja hommikukohv
09.35 Avasõnad
09.45 Pilk kõrvalt – Kuidas näeb ehituse avalikku pilti inimene, kes pole valdkonnaga seotud ja kel puuduvad isiklikud huvid? Raul Rebane, meedia- ja kommunikatsiooniekspert
10.20 Linnad konkurentsis, Peteris Ratas, Riia linnaarhitekt; Leedu esindaja, esineja täpsustub; Andro Mänd, Eesti Arhitektide liidu president
11.30 Kohvipaus
12.00 Collaborate as it matters! Digitalization is change of culture – you can not work with the 20th century mindset in the 21st century, Damon Hernandez, international entrepreneur and founder of several digital construction startups
12.20 Kuidas mängida või kuidas mängus püsida, kui mängu ei tellita? Ivo Volkov, Eesti Ehitusettevõtjate Liit
12.40 Kas projekteerija istub pingil? Tarmo Idarand, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu juhatuse liige
13.00 Lõuna
14.00 Kas mängus või pingil? Eesti Arhitektide Liidu ettekanne
14.20 Kuidas noored mängu saada? Anneli Ramjalg, Tallinna Tehnikakõrgkooli juhtivlektor, EEL-i volikogu liige
14.40 Kuidas kliimaseadus mängureegleid muudab? Ivo Jaanisoo, ehituse ja ringmajanduse asekantsler
15.00 Diskussioonipaneel
15.40 Kokkuvõte ja lõpusõnad, modereerib Jaan Saar, digitaalehituse valdkonna juht, Kliimaministeerium
19.00 Auhinnagala