Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus sätestab võimaluse viia korteriomanike üldkoosolek läbi üldkoosolekut kokku kutsumata: ühistud saavad läbi viia virtuaalkoosoleku.
Sel viisil on võimalik otsuseid vastu võtta üldhäälteenamusega. Varasemalt ühistutele kehtinud mittetulundusühingute seadusest tulenevas regulatsioonis oli suureks puuduseks asjaolu, et otsuse vastuvõtmiseks pidid kõik liikmed poolt olema. Nüüd on otsus vastu võetud, kui poolthääletanute arv on piisav.
Virtuaalkoosoleku kokkukutsumiseks tuleb toimida nii:
- Juhatus saadab otsuse eelnõu kõigile korteriomanikele, määrates tähtaja, mille jooksul korteriomanik peab esitama selle kohta oma seisukoha. Kui korteriomanik ei teata tähtaja jooksul, kas ta on otsuse poolt või vastu, loetakse, et ta hääletab otsuse vastu.
- Otsus on vastu võetud, kui selle poolt on antud üle poole korteriomanike häältest, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema häälteenamuse nõuet.
- Hääletustulemuste kohta koostab juhatus hääletusprotokolli ja saadab selle viivitamata korteriomanikele. Hääletusprotokolli kantakse alati korteriühistu nimi ja asukoht, protokollija nimi, vastuvõetud otsused koos hääletamistulemustega (sealhulgas otsuse poolt hääletanud korteriomanike nimed), eriarvamusele jäänud korteriomaniku nõudel tema eriarvamuse sisu ja samuti muud hääletamise suhtes olulise tähtsusega asjaolud. Korteriomanike seisukohad on hääletusprotokolli lahutamatu lisa.
Kui kõik korteriomandid kuuluvad ühele isikule, tuleb otsus vormistada kirjalikult ja allkirjastada korteriomaniku poolt. Sama põhimõte kehtib, kui korteriomanikke on rohkem ja nad kõik nõustuvad otsusega. Kui aga ühistu põhikirjas on sätestatud kirjaliku koosoleku otsuse osas kõigi liikmete nõusoleku nõue, tuleb juhinduda põhikirjast.
Eesti Korteriühistute Liidu koolitused
Muudatused korteriühistute majandamises
Aeg: 16.10.2018 kell 16.00–19.15 (eesti keeles) ja 23.10.2018 kell 16.00–19.15 (vene keeles)
Koht: EKÜL koolitusklass, Sakala 23a, Tallinn
Hind: EKÜL-i liikmetele 50 eurot ja mitteliikmetele 75 eurot. Kohtade arv on piiratud
Lektor: Pille Kaarlõp, Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud
Registreerumine: koolitus@ekyl.ee
Teemad:
- Raamatupidamisseaduse täiendused – raamatupidamisdokumentide masinloetavuse nõue. Millal see muutub kohustuslikuks?
- Raamatupidamislike dokumentide haldus korteriühistutes – millised on raamatupidamisdokumentide nõuded ja kuidas neid säilitada? Väike ühistu vs suur korteriühistu ja nende raamatupidamislikud eripärad
- Korteriühistuga seotud tehingute kajastamine – raamatupidamise korraldamise eesmärk on anda liikmetele ja juhatusele informatsiooni. Kuidas õigesti periodiseerida tehinguid, et saada kiirem ülevaade finantsseisust?
- Olulised mõisted – remondifond, reservkapital. Millal ja kuidas vastavaid mõisteid kasutada?
- Majandusaasta aruanne – kas kõigile kohustuslik ja kuidas teha aruannet lihtliikmele loetavaks
- Revisjonikomisjon – oluline tagasiside nii raamatupidamisele kui ka liikmetele
Korteriühistu juhi põhikursus (täiendõppe II osa; e-õpe)
Kursus on mõeldud eelkõige baaskursuse läbinutele ja neile, kes soovivad minna taotlema kutset Korteriühistujuht tase 4.
Aeg: 09.11.2018–20.01.2019 (120 tundi)
Hind: EKÜL-i liikmele 190 eurot ja mitteliikmele 290 eurot
Kohtade arv on piiratud!
Registreerumine: koolitus@ekyl.ee
Teemad:
- ühistu juhtimine – suhtlemine ja konfliktide lahendamine
- kinnisvara korrashoid
- sissejuhatus raamatupidamisse
- asjaõigus
- suhted võlgnikega ja võlgade sissenõudmine
- lepinguõigus/võlaõigus
- tööõigus
- ehitustegevuse korraldamine korteriühistus
- tehnosüsteemide haldamine