Airita Aim on Palazzo sisustussalongi asutaja ja sisearhitekt, kes annab interöörimessi külastajatele nõu juba neljandat aastat.
Milliste küsimustega võib tulla messi ametliku sisekujundaja jutule?
Inimesed pöörduvad väga erinevate küsimustega – on ju kodu tegelikult hästi isiklik asi ja ka vastuseid on vaja väga erinevatele küsimustele. Soovitan nõu küsima tulles võimalusel kaasa võtta oma kodu plaanid ja pildid, mida saab kas paberil või telefonist näidata. See aitab ruumi olukorda visualiseerida ja saame arutleda, kuidas edasi minna.
Palju on küsimusi planeeringute kohta ja on küsitud sisustusnõu kogu korteri kohta, vahel uuritakse ka seda, millises värvis ja stiilis esemeid või kardinaid olemasolevale sisustusele juurde soetada. Uute korteriarenduste puhul on baaslahendused olemas, aga et kodukujundusse iseloomu tuua, on vaja natuke suunanäitamist, mida edasi teha ja kust alustada.
Kuidas leida oma käekiri – täpselt see, mis on sinule omane?
Maailm on kirju ja see selgub vestluses. Sisearhitekt ei tohi oma maitset peale suruda, vaid peab aru saama, mis inimesele meeldib, mis stiilis, mis värvigammas, mis vormis, millised on tema vajadused. Ma leian, et hea disain on see, mis on praktiline. Ilus loomulikult ka, aga siingi on oma põhimõtted või väljakujunenud tavad. Näiteks liiga palju erinevaid materjale kokku ei panda. Samas teinekord võib olla ka täpselt vastupidi, kui soovitakse luua rõõmsat ja pisut eklektilist interjööri. Kui oleme välja selgitanud inimese eelistused, siis saab teda suunata ja leida lahendusi, mis klapivad tema ideega.
On sul lemmiklahendusi, mis alati töötavad ja mida meeleldi uuesti ja uuesti kasutada soovitad?
Vannitoas näiteks on tihti arendaja poolt lisatud dušinurk, valamu ja pesumasin. Samas on vannitoas päris palju asju, mis tuleb ära mahutada, seega on sinna vaja ka mööblit. Eriti väikestes vannitubades toimib hästi, kui pesumasinal ja valamukapil on ühine tööpind, mida on mõnus puhastada. See omakorda tähendab, et valamu peaks olema süvistatud tööpinda.
Köögis on sama asi – kõigil on palju asju, mis on vaja ära paigutada. Lisaks peaksid pinnad olema kergesti puhastatavad ja vastupidavad, et neid ei oleks lihtne rikkuda. Töötasapinna taguse seinaga on mitmeid võimalusi. Kõige lihtsam on seinavärv üle lakkida, mis muudab pinna kergesti puhastatavaks. Skandinaavia suunast on endiselt moes keraamilised plaadid. Vahel pannakse töötasapinna taha klaasi alla ka pilt, aga siin on mõttekoht – võib-olla koguneb köögis sinna ette sada totsikut, nii et pilt ei paista väljagi. Kui pind tühi hoida, siis on see muidugi ilus. Lahendusi on veel palju, ka tööpinna enda kohta. Näiteks sobib tööpinnale hästi komposiitkivi. Uuem materjal on aga täislaminaat, millest tehakse isegi valamuid.