Volta loftides asub üks kena kodu, mille sisustamisel ei ole mööndusi tehtud: kui metallriiul, siis sihvakas ja mõõdetud, kui klaasist garderoobiuks, siis säravpuhas ja efektne. Kui palju ikkagi mahub napile 51 ruumeetrile? Tuleb välja, et targalt tegutsedes päris palju.
Volta loftides asuv kodu anti ehitusfirmalt tulevasele peremehele üle juba viimistletuna: vannituba oli plaaditud, valamu seinale kinnitatud, köögimööbli juurde kuuluvad toiteotsad standardlahenduse järgi paika veetud.
Inspireeriv keskkond aga soodustab ka inspireerivat siseviimistlust, sestap kaasati sisearhitekt Kristiina Kuus. Just tema aitas siia koju luua isikupärasema lahenduse, millega pererahvas nüüd igati rahul on. Päris uue ilme said koridor ja köök, uuendati ka vannitoamööbel.
„Nuputasime, kuidas teha nii, et tavapärase „köögi kõrval diivan“ paigutuse asemel oleks midagi põnevamat ja samas käepärast. Tellija nägemuses olid koridor ja köögiosa lahendatud ühe elemendina, seega asusime otsast joonistama ja joonistasime läbi ikka päris palju variante,“ räägib Kristiina. „Paika sai köögisaare paigutus ning töö käigus muutsime veidi ka kommunikatsioonide asukohti köögis, elektri- ja veeühendusi.“
Must – eeldus, mis jäi

„Seekord oli must toon kontrastiandjana kohe paigas. Nii minu kui tellija poolt,“ teatab Kristiina. „Pikka arutlust selles osas ei olnud vajagi: must annab sügavust ja kontrastid said otsustatud kuidagi loomulikult ja iseenesestmõistetavalt. Valge koridor valge mööbliga jäänuks küll avar, aga üsna laialivalguv.“
Askeetlikule värvigammale lisavad värvi aksessuaarid ja lilled, pehmust lisavad koridori ilmestavad ühtse tonaalsusega perefotod, lühter ning õrnroosad toolid. Siiski on üldlahenduses lähtutud must-valgest kontseptsioonist, olgu või vannitoamööbli ehitamisel, sest nii mõjub kodu kui tervik.
Liigset pudi-padi siin kodus silma ei torka: igal asjal on oma koht, köögi suurde seinakappi peideti rehnika ja nii tekkis ruumi keskele klassikalisem elutuba: „Köögi paigutuseks kaalusime erinevaid variante. Massiivsemaid, saarega, klassikalisi, ent äratundmine, et just see kompaktne paigutus on õige, tekkis kohe lahenduseni jõudes.“
Ootamatultki suureks väljakutseks sai köögisaare kinnitamine seinale – selge see, et tavapärane põrandale toetuv kapp olnuks lihtsam lahendus, ent siin mööndusi ei tehtud: seinale kinnitatud kapil on põrandaga vahe, nii moodustavad põrandast eenduv õhulisus ja pisikese annus rangust mõnusa stilistilise koosluse, mida täiendavad sama õhulised metallriiulid.
„Nende valmistamine oli päris keeruline töö, au ja kiitus siinkohal Wesse mööblile, kes pingutas ja hakkama sai,“ kiidab Kristiina. „Soovitud tulemus saavutati alles teisel katsel, nii et tööd oli päris paras ports. Lisaks pidime jälgima, et igale riiulile vastaks kindlas kohas valguspunkt, kõik pidi klappima.“
Unenägude klaassein
Magamistuba eraldati siinses kodus elutoast klaasseinaga – nii õnnestus tegelikult üsna väikesesse koju luua kindlamad ruumitsoonid.
Kirkust ja läbipaistvust selle kodu peremees ei karda, nii on ka garderoob saanud endale klaasuksed. „Olen sarnast lahendust üritanud pakkuda ka mõnele teisele kliendile, ent vastus on olnud kiire „ei“ koos kindla sooviga eelistada kinnist lahendust,“ naerab Kristiina. „Eks kõik oleneb inimese harjumustest. Kel täpsus ja korraarmastus pingutuseta tuleb, see võib siinse kodu põhjal veenduda, et niisugune esik on vägagi efektne.“
Igatahes loob garderoobis süüdatud valgusti õige luksusliku meeleolu ja ohhoo-efekt on garanteeritud.
