Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri juurde kuuluv kõrghariduse hindamisnõukogu otsustas, et Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuriõppekaval on nüüd tähtajatu õigus integreeritud arhitektiõppes õpetada ja väljastada õppekava läbimisel arhitekti akadeemiline kraad ja diplom.
Viieaastase arhitektuuri õppekava lõpetaja omandab magistrikraadi ning arhitekti 7. kutsetaseme.
TalTechi arhitektuuri ja urbanistika akadeemia juhataja Kimmo Lylykangas selgitas, et tehnikaülikooli arhitektuuriõppe korraldamise õigus oleks lõppenud 2019. aasta lõpus. „Akadeemia jätkab õppekava arendamist, sh uute õppejõudude kaasamist, et tugevdada põhivaldkondade arengut ja rahvusvahelist koostööd,“ rääkis Lylykangas.
TalTechi arhitektuuri viieaastane õppekava on tehnilise kallakuga, mis tähendab, et lisaks kunstilisele mõõtmele arvestatakse sotsiaalsete, majanduslike, keskkonnaalaste ja insenertehniliste arengutega. „Kaasaegne arhitektuur ei põhine enam pelgalt visuaalsel kujutisel, vaid see peab konkreetses keskkonnas „toimima“ ja vastama seejuures ka kõikidele energiatõhususe, keskkonnahoiu ja muudele tehnilistele nõudmistele, millest paljud on paika pandud Euroopa Liidu poolt,“ selgitas ta. „Tulevased arhitektid peavad omandama teadmised hoonetest kui kompleksetest tehnilistest süsteemidest, et olla võimelised konkureerima maailma tipparhitektidega.“