Isegi kogenud ehitusspetsialistidelt on mõnikord kuulda arvamust, nagu oleksid kergkruusaplokid bauroci plokkidest tugevamad. On see müüt või tõde?
Tüüpilised kergkruusaplokid on saadaval survetugevusega 3 MPa või 5 MPa. Bauroci tootevalikus on täpselt samade tugevusnäitajatega CLASSIC 3 MPa ja HARD 5 MPa kergplokid. Ka vaheseina-plaadid bauroc ELEMENT on survetugevusega 3N/mm˜ (3 MPa).
Numbrid räägivad ise enda eest – tegemist on müüdiga. Mõlemat tüüpi kergplokid on täpselt sama tugevusega.
Raskus ei tähenda automaatselt tugevust, ei ehitusplokkide ega inimeste puhul.
Tasub teada, et sama tugevatest plokkidest ehitatud seina kandevõime võib olla erinev sõltuvalt segu pealekandmise tehnoloogiast. Tavalist müürisegu kantakse vuuki tihti peenardena ja seega ei kanna plokid kogu sängituspinda ning seina kandevõime väheneb. Aga bauroc CLASSIC 3 MPa ja HARD 5 MPa plokkidele kantakse segu üleni kogu horisontaalvuugi ulatuses, mistõttu on seina kandevõime suurem.
Kuus põhjust, miks valida just bauroc CLASSIC 3 MPa või HARD 5 MPa plokid.
Tänu poorbetooni omadustele on bauroc CLASSIC 3 MPa ja HARD 5 MPa plokkidest laotud seintel selged plussid.
Kaks korda parem soojapidavus.
Kõige olulisem bauroci plokkide eelis on kindlasti nende parem soojapidavus. Võrreldes teiste kivist ehitusplokkidega on täpselt sama soojustusmaterjaliga soojustatud bauroci plokksein alati soojapidavam.
CLASSIC 3 MPa kergplokid on kaks korda soojapidavamad võrreldes 3 MPa kergkruusaplokkidega.
Sama soojustusmaterjaliga soojustatud välisseinte soojapidavuse vahe võib olla mitukümmend protsenti bauroci seinte kasuks.
Sein ei lase tuult läbi.
Kergkruusaplokid valmistatakse kerg-kruusagraanulitest, mis segatakse betooniseguga. Graanulite vahele jäävad paratamatult õhuvahed ja seetõttu puhub tuul ka piki seina.
Bauroci plokkidest seinal ei ole läbipuhumise probleemi, sest plokid on õhutihedast materjalist ja bauroci liimiga paigaldustehnoloogia tagab kõigi vuukide õhutiheduse.
Parima tulepüsivusega kivisein.
Tänu bauroci poorbetooni heale soojusisolatsioonile levib tulekahju kuumus seinas äärmiselt aeglaselt, seetõttu on bauroci plokkseinad tuletõkkena esmaklassilised. Kõrged tulepüsivusnäitajad saavutatakse ilma igasuguse viimistluseta.
Lihtne ehitada.
Tänu suurtele mõõtudele kerkivad bauroci seinad kiiremini, kulunorm on ainult 8,3 tk/m˜. bauroci plokke on väga lihtne õigesse mõõtu lõigata ja seintesse torude ja juhtmete paigaldamiseks vajalikke sooni freesida.
Müüriladujale on kindlasti oluline ka vähene segukulu, mis on bauroci liimiga ladumisel 4–5 korda väiksem võrreldes tavamördiga plokkide ladumisega.
Seinte ehitust lihtsustab ka lai kandvate silluste valik, mis võimaldab plokkseintes suured aknaavad sillata soojapidavate bauroci sillustega.
Lihtne viimistleda.
Tänu plokkide täpsetele mõõtudele ja siledale pinnale on bauroci seinu lihtne ja soodne viimistleda. Vajalik tasanduskiht on minimaalne ja täpse müüritöö korral võib seinu pahteldada ilma eelneva tasanduskihita.
Seinte plaatimisel ei ole tasanduskihti kindlalt vaja.
Kerge kaal.
Seinte võimalikult väike kaal on eriti oluline hoonete ümberehitustel ja pealeehitustel. 3 MPa kergkruusaplokid kaaluvad 74% rohkem võrreldes bauroc CLASSIC 3 MPa plokkidega, mis aga tähendab automaatselt suuremat koormust all olevatele konstruktsioonidele.
Plokkide survetugevust testitakse hüdraulilise pressiga
Poorbetooni survetugevust testitakse standardiseeritud meetoditega, mis tagavad usaldusväärsed ja võrreldavad tulemused. Tavaliselt koosneb testimine järgmistest sammudest:
- Proovikehade valmistamine
Testimiseks kasutatakse standardmõõtmetega katsekehasid (kuubikud mõõdus 100 × 100 × 100 mm). Katsekehad saetakse lintsaega välja valmis plokkidest. Igast partiist võetakse 2–3 katsekeha. Katsekehad kuivatatakse tasakaaluniiskuseni, mis on ca 6%. - Survetugevuse testimine
Testimine toimub hüdraulilise pressiga, mis avaldab proovile ühtlast survet, kuni see puruneb. Survejõud jaotatakse võrdse kiirusega (vastavalt standardile). Purunemismomendil registreeritakse maksimaalne jõud, mida proov suudab taluda. bauroci toodete survetugevused jäävad vahemikku 1,8–5,0 MPa sõltuvalt materjali tihedusest ja koostisest. - Tulemuste fikseerimine
Kõik tulemused fikseeritakse digitaalsetes andmetabelites ja tootjal on kohustus neid andmeid pikaajaliselt säilitada.

Lisainfot bauroci plokkide kohta uuri veebilehelt https://bauroc.ee/tooted/uldehitusplokid/